ДЖАЛЬМА
ДЖАЛЬМА
Країна: Україна Рік: 1928 Хронометраж: 50 хв. Жанр: драма Режисер: Арнольд Кордюм У ролях: Лідія Островська-Кордюм («Загибель ескадри», «Вітер з порогів»), Іван Кононенко-Козельський, Микола Братерський, В. Крицький, Д. Любченко Мова: без діалогів з українськими субтитрами

На Кавказі, серед мальовничих гір, точиться партизанська війна між «білими» з дивізії Бічерахова та червоноармійцями. Чеченська дівчина Джальма знаходить в ущелині пораненого українця Миколу. Вона рятує йому життя й допомагає одужати. Молоді люди закохуються, і після перемоги більшовиків рушають в Україну. Так Джальма потрапляє в традиційне українське село. Не всі радіють приїзду чужинки, так само як й ініціативі Миколи з упровадження колгоспів і механізації села. Джальма опиняється в пастці релігійних, етнічних і патріархальних упереджень. Чи зможе дівчина знайти з неї вихід?


«Джальма» — це один із небагатьох фільмів ВУФКУ, у якому головна роль була довірена жінці. Нею стала 19-річна акторка Лідія Островська-Кордюм. Надалі вона зіграла ще в низці фільмів, а після Другої світової війни змінила акторську професію на режисерську. Саме як режисерка Островська-Кордюм пропрацювала на Київській кіностудії науково-популярних фільмів («Київнаукфільм») аж до 1981 року, знявши за цей період понад п'ятдесят стрічок.


Тексти надано Довженко-Центром


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми