«КИЇВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ КРИТИКИ»

– це міжнародний кінофестиваль, створений з метою ознайомлення українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. До програми фестивалю входять фільми з лайн-апів головних світових кінофестивалів цього року, а також стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографа або присвячені визначним діячам кіномистецтва.

Після кожного показу на глядачів чекає дискусія із кінокритиком.

КУРАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ 2021

У ролі кураторів виступили відомі українські кінокритики:

 • Дарія Бадьйор

  Кінокритикиня, співзасновниця Спілки кінокритиків України. Членкиня FIPRESCI. Була у складі Українського оскарівського комітету з 2016 по 2018 рік.

 • Станіслав Битюцький

  Кінокритик, режисер. Публікувався в українських і зарубіжних виданнях про кіно та культуру: СЕАНС, Colta, LB, Шо, Korydor та інших. Куратор кінопрограми в PinchukArtCentre «Проти забуття: кіно після війни». Кінознавець Національного центру Олександра Довженка.

 • Сергій Ксаверов

  Критик, автор видань «LB.ua», «Фокус» та «DTF MAGAZINE». Коло зацікавлень: історія хорору США, історія експлуатаційного кіна, теорія нарративу та когнітивного сприйняття кіно.

 • Анна Дацюк

  Кінокритикиня, журналістка DTF Magazine. Радіоведуча авторського шоу про кіно на «Радіо Аристократи» (2016-2018).

ФЕСТИВАЛЬНИЙ ЦЕНТР

Кінотеатр «Жовтень» – культове місце для декількох поколінь київських кіноманів.

Він розпочав роботу в 1931 році під назвою «Дев’яте Держкіно». За роки існування кінотеатр було неодноразово реконструйовано – оновлювалось не лише технічне обладнання, сама будівля змінювалась кілька разів. У роки фашистської окупації будівля зберегла призначення – тільки назва змінилася на «Глорію». А в 1943 році, після визволення Києва, кінотеатр отримав свою нинішню назву.

Спочатку в кінотеатрі «Жовтень» планували демонструвати німе кіно, яким і був фільм-відкриття «Гегемон», на честь якого названо найбільший з його кінозалів. В останні десятиліття XX сторіччя кінотеатр зайняв особливу нішу в кінематографічному просторі — він став «кінодомом», де глядачі відкривають найкращі зразки світового та вітчизняного кіно, відбуваються різноманітні фестивальні програми, передпрем'єрні покази, проходять творчі зустрічі та ретроспективи.

РЕГЛАМЕНТ ФЕСТИВАЛЮ