«КИЇВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ КРИТИКИ»

– це міжнародний кінофестиваль, створений з метою ознайомлення українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. До програми фестивалю входять фільми з лайн-апів головних світових кінофестивалів цього року, а також стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографа або присвячені визначним діячам кіномистецтва.

Після кожного показу на глядачів чекає дискусія із кінокритиком.

КУРАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ 2023

У ролі кураторів виступають відомі українські кінокритики:

 • Дарія Бадьйор

  Критикиня, редакторка. Публікується в українських та міжнародних виданнях: «Суспільне Культура», Dwutygodnyk, Osteuropa, Kino Raksti та інших. Співзасновниця Спілки кінокритиків України.

 • Станіслав Битюцький

  Кінознавець, режисер. Керівник науково-програмного відділу Довженко-Центру. Публікувався в українських і міжнародних виданнях про кіно та культуру.

 • Сергій Ксаверов

  Кінокритик. Член FIPRESCI та Спілки кінокритиків України. Автор видань LB.UA та DTF MAGAZINE.

 • Анна Дацюк

  Кінокритикиня, лекторка курсу про кіно в «Культурному Проекті», кураторка кінозалу в онлайн-кінотеатрі SWEET.TV.

ФЕСТИВАЛЬНИЙ ЦЕНТР

Кінотеатр «Жовтень» – культове місце для декількох поколінь київських кіноманів.

Він розпочав роботу в 1931 році під назвою «Дев’яте Держкіно». За роки існування кінотеатр було неодноразово реконструйовано – оновлювалось не лише технічне обладнання, сама будівля змінювалась кілька разів. У роки фашистської окупації будівля зберегла призначення – тільки назва змінилася на «Глорію». А в 1943 році, після визволення Києва, кінотеатр отримав свою нинішню назву.

Спочатку в кінотеатрі «Жовтень» планували демонструвати німе кіно, яким і був фільм-відкриття «Гегемон», на честь якого названо найбільший з його кінозалів. В останні десятиліття XX сторіччя кінотеатр зайняв особливу нішу в кінематографічному просторі — він став «кінодомом», де глядачі відкривають найкращі зразки світового та вітчизняного кіно, відбуваються різноманітні фестивальні програми, передпрем'єрні покази, проходять творчі зустрічі та ретроспективи.

РЕГЛАМЕНТ ФЕСТИВАЛЮ