Оголошено прийом до Комітету Національної премії кінокритиків «Кіноколо»

Українських кінознавців, а також критиків, журналістів і блогерів, які працюють у напрямі кінематографа, запрошують долучитися до обрання лауреатів щорічної Премії.

 

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» — заснована у 2018 році щорічна премія, яка визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України.


Премія присуджується в номінаціях за найкращі повнометражний ігровий фільм, документальний фільм, короткометражний ігровий фільм, анімаційний фільм, відкриття року, режисера чи режисерку, акторку, актора, сценарій та за досягнення. Церемонія нагородження проходить на відкритті кінофестивалю «Київський тиждень критики» наприкінці жовтня.


У 2022 році головною нагородою — за найкращий повнометражний ігровий фільм — була відзначена стрічка «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, у 2021 — «Стоп-Земля» Катерини Горностай, у 2020 — «Атлантида» Валентина Васяновича, у 2019 — «Додому» Нарімана Алієва, у 2018 — «Донбас» Сергія Лозниці.


Переможців «Кінокола» визначає комітет Національної премії кінокритиків. До його складу входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ; українські кінокритики, чиї рецензії та критичні матеріали виходять у друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в ЗМІ. Досвід роботи кінокритиків і кіножурналістів має бути не меншим за рік. Наразі комітет Премії нараховує 46 членів і членкинь.


Лауреати Премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх поданих фільмів українського виробництва, а також висунутих на здобуття Премії «За досягнення» авторів, які відповідають умовам премії, члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців. Лауреати будуть оголошені на урочистій церемонії нагородження в день відкриття шостого Київського тижня критики.


Кінокритики, кінознавці, кіножурналісти й кіноблогери, охочі ВСТУПИТИ ДО КОМІТЕТУ можуть подати заявку на членство, вказавши посилання на опубліковані матеріали свого авторства та додавши рекомендації від двох дійсних членів комітету Премії. Прийом заявок триває з 28 червня до 11 липня 2023 року включно. Рішення щодо прийняття нових членів до складу комітету ухвалює Приймальна комісія Премії відповідно до регламенту.


Організаторами премії «Кіноколо» виступають Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік».


Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого виступають українські кінокритики й кінокритикині: співзасновниця Спілки кінокритиків України Дарія Бадьйор, кінознавець і режисер Станіслав Битюцький, колумніст і автор видань LB.ua й DTF Magazine Сергій Ксаверов і кінокритикиня Анна Дацюк. У 2023 році фестиваль відбудеться всьоме.


Лауреати 2022

Лауреати 2021

Лауреати 2020

Лауреати 2019

Лауреати 2018