Названо дати проведення Київського тижня критики у 2024 році

Національні прем’єри очікуваних українських фільмів, гіти світових фестивалів і культова ретроспектива: Київський тиждень критики відбувся у звичному форматі — вже вдруге за час повномасштабної війни. Восьмий кінофестиваль анонсовано.Завершився сьомий Київський тиждень критики, який проходив 12—18 жовтня. Кількість глядачів зросла попри те, що подія вже вдруге проходить під час повномасштабної війни. Цього року організатори нарахували понад 8500 відвідувань (торік показник був 6500, а у 2021 році — майже 5000).


Наступний, 8-й Київський тиждень критики, відбудеться 17-23 жовтня 2024 року.


Цьогорічна програма складалась із 26 стрічок. Їх продемонстрували в межах чотирьох секцій та на спеціальному показі поза кураторською програмою:

● Міжнародна програма — гіти цьогорічних Каннського, Венеційського та Берлінського фестивалів.

● Програма міжнародної ретроспективи «Людина з кіноапаратом» — добірка фільмів про залаштунки кіноіндустрії.

● «Фокус: Україна — Польща» — три польські стрічки, обрані кураторами фестивалю, і три українські роботи, обрані польськими критиками Мілошем Стельмахом, Мартою Балагою та Ельжбетою Ольжацькою.

● Програма української ретроспективи «Жіноча роль», присвячена легендарним акторкам різних епох.

Ексклюзивний український показ фільму «Дивний спосіб Життя» Педро Альмодовара поза кураторською програмою.


У день відкриття Київського тижня критики відбулася церемонія нагородження шостої Національної премії кінокритиків «Кіноколо», яка проходила в етері телеканалу «Суспільне Культура». Найкращим повнометражним ігровим фільмом стала «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка, три нагороди здобула команда картини «Люксембург, Люксембург» і дві — «20 днів у Маріуполі». Повний перелік лауреатів.


Упродовж фестивалю тривав благодійний збір від Волонтерського руху «Спільна мета» на 3 квадрокоптери для 3 підрозділів ЗСУ. За час події була зібрана 61 тисяча гривень. Наразі закрито майже 65% збору (понад 184 з 285 тисяч гривень). Зробити пожертву можна тут.


Київський тиждень критики — це міжнародний кінофестиваль, створений з метою ознайомлення українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. Куратори фестивалю: співзасновниця Спілки кінокритиків України, критикиня, редакторка Дарія Бадьйор, кінознавець і режисер, керівник науково-програмного відділу Довженко-Центру Станіслав Битюцький, колумніст і автор видань LB.ua й DTF Magazine Сергій Ксаверов і кінокритикиня, лекторка курсу про кіно в «Культурному Проекті», кураторка кінозалу в онлайн-кінотеатрі SWEET.TV Анна Дацюк.


Київський тиждень критики відбувся за підтримки Українського культурного фонду.


Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.


Партнери: Польський інститут у Києві, Довженко-Центр.


Медіапартнери: Суспільне Культура, УП.Життя, The Village Україна, LB.ua, Свідомі, Лірум, Wonderzine Україна.