Королі репу
Королі репу
Країна: Україна Рік: 2021 Хронометраж: 100 хв. Жанр: музична кримінальна драма Режисер: Мирослав Латик У ролях: Михайло Дзюба, Антон Вельбой, Ірма Вітовська, Карина Химчук, Юрій Кулініч, Дмитро Хом’як, Андрій Борис


– Національна конкурсна програма, Одеський міжнародний кінофестиваль, 2021


Сімнадцятирічний випускник сільської школи – хлопець на прізвисько Казан – понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя в іншому напрямку.


Українська з англійськими субтитрами.


 Куратор програми «Фокус: Україна – Канада» Том Ернст:

«Королів репу» режисера Мирослава Латика цілком можна віднести до стрічок про дорослішання. Але Латик охоплює ширший контекст – він розповідає історію Казана, юного хлопця з українського села, що мріє стати реп-зіркою, і ця історія виходить далеко за межі рефлексій на тему подвигів молодості, на які нас штовхають гормони, а також неясних перспектив у майбутньому.

 

Казан у сум’ятті – і цей ефект Латик чудово демонструє, поміщаючи юнака у мішанину простирадел та завіс, спалахів кольорів та візерунків. Його дружбан Арахіс поділяє бажання Казана стати реп-зіркою, але не те, що в їх текстах стає дедалі менше жінконенависницьких мотивів. Так само Арахіс не розуміє симпатій Казана до місцевої дівчини – Свєти.

 

Різкий сюжетний поворот у фільмі відбувається тоді, коли Казана втягують у крадіжку авто. І вже невдовзі Казан потрапляє у зовсім інший світ, де впевнена розв’язність, що лежала в основі його бунтарства, зникає. Але на екрані цей ефект надає вчинкам Казана нової актуальності.  

 

Латик вміло використовує ландшафт конфлікту – нову автомагістраль прокладають по краях кукурудзяних полів, а високотехнологічна станція технічного обслуговування відіграє роль прямого конкурента придорожнього магазину Свєти. 

 

«Королі репу» Латика – це амбітна історія, яка до певної міри нагадує «8 милю» Кертіса Генсона. Але Латик не дав своїм амбіціям перемогти себе, а навпаки – робить зі своєї історії переспів «Злих вулиць» Мартіна Скорсезе у сільському дусі, з мотивами стрічки Едґара Райта «На драйві».Кадри:
Трейлер:
Назад до програми