Якщо…
If…
Країна: Велика Британія Рік: 1968 Хронометраж: 111 хв. Жанр: кримінальна драма Режисер: Ліндсей Андерсон У ролях: Малкольм Макдавелл, Девід Вуд, Річард Ворвік


– Золота пальмова гілка, Каннський кінофестиваль, 1969


У приватній англійській школі панують старі порядки – за провину школярів карають батогами, старші учні головують і знущаються з молодших. Та в групи старшокласників зріє план протесту.


Англійська, латинська з українськими субтитрами.


Кураторка фестивалю Анна Дацюк:

Молодий та сердитий британець Ліндсей Андерсон, певно що, не здогадувався, наскільки болюче актуальною може стати його психологічна драма «Якщо…» не лише на консервативній батьківщині, а й зокрема у Каннах (де фільм отримав «Пальмову гілку»). Бунт англійських школярів у закритому інтернаті для хлопчиків віддзеркалив бунт юних лідерів «Нової хвилі», що у рік виходу стрічки влаштували свою революцію, зірвавши фестиваль і вийшовши протестувати на вулицю. Андерсон не приховуючись, нападає на авторитет та традиції того часу, демонструючи контркультурні настрої свого покоління. Його картина – соціальна алегорія, наповнена насиллям та гумором, яка стала своєрідним підсумком 60-х та водночас вийшла в абсолютно нову, позачасову площину, в якій тема підлітків, що активно проголошують свою незгоду, залишатиметься актуальною завжди.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми