Яскравий літній день
Gu ling jie shao nian sha ren shi jian
Країна: Тайвань Рік: 1991 Хронометраж: 237 хв. Жанр: кримінальна романтична драма Режисер: Едвард Янг У ролях: Чан Чень, Ліза Янг


– Найкращий фільм, Азійсько-Тихоокеанський кінофестиваль, 1991

– Спеціальний приз журі, Приз ФІПРЕССІ, Токійський міжнародний кінофестиваль, 1991

– Премії «Золотий кінь» за Найкращий фільм і Найкращий оригінальний сценарій, 1991


Історія стосунків школяра, сина держслужбовця, Си та дівчини Мін, що розгортаються на фоні протистоянь вуличних юнацьких банд Тайбею на початку 60-х років ХХ ст.


На сайті Rotten Tomatoes фільм має рейтинг 100% на основі 20 відгуків. На Metacritic середній бал стрічки становить 90/100.


Мандаринська, південноміньська, шанхайська, англійська з українськими та англійськими субтитрами.


Куратор фестивалю Станіслав Битюцький:

Один з найкращих фільмів новітньої історії кіно. Справжній модерністський шедевр, створений у світі постмодернізму. Величезний кінороман, який, на думку впливового американського кінокритика Джонатана Розенбаума, за майстерністю оповіді перевершує всі знакові арт-хіти 90-х. Більше того, саме «Яскравий літній день» Розенбаум називає і кращим фільмом цього бурхливого десятиліття. У цій стрічці Едвард Янг одночасно розповідає історію тайбейських підліткових банд, сумну історію шкільної любові та історію власної юності. У цій оповіді він з легкістю надихається американською поп-культурою та кінематографом Мікеланджело Антоніоні, а його фільм надалі багато в чому вплине на таких культових режисерів як Апічатпонг Вірасетакул та Цай Мінлянь.

Кадри:
Трейлер:
Назад до програми