Бунтівник без причини
Rebel Without a Cause
Країна: США Рік: 1955 Хронометраж: 111 хв. Жанр: драма Режисер: Ніколас Рей У ролях: Джеймс Дін, Наталі Вуд, Сел Мінео


– Три номінації на Премію «Оскар» за Найкращу жіночу роль другого плану, Найкращу чоловічу роль другого плану, Найкраще літературне першоджерело, 1956


Джим Старк не знаходить спільної мови з батьками, хоча і намагається справляти враження тихого юнака з пристойної сім'ї. Бунтівне нутро змушує героя взяти участь у небезпечному змаганні, мета якого – довести крутому Баззу і його банді, що він не боягуз. Прийнявши виклик крутія, Джим потрапляє в ланцюжок драматичних подій.


Англійська з українськими субтитрами.


Куратор фестивалю Станіслав Битюцький:

Культовий фільм, без якого важко уявити як історію кіно, так й історію поп-культури. Фільм, чисельні історії та відголос якого іноді навіть переважають його кінематографічний рівень. Разом ще з одним хітом 50-х, стрічкою «Дикий» з Марлоном Брандо, «Бунтівник без причини» став важливою віхою в репрезентації молодих людей в масовій культурі. Тепер вони могли не просто слідувати ґендерним типажам, а бути жіночними, щемкими та вразливими. Подібна критика маскулінності завжди була однією з ключових тем кінематографа Ніколаса Рея, але саме «Бунтівник без причини» став вершиною його творчості. Останньому сприяла й участь в стрічці Джеймса Діна – актора-легенди, для якого ця роль стала останньою в його короткому житті.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми