Ширлі
Shirley
Країна: США Рік: 2020 Хронометраж: 107 хв. Жанр: драматичний трилер Режисер: Жозефін Декер У ролях: Елізабет Мосс, Одеса Янг, Майкл Стулбарг– Спеціальний приз журі за внесок у розвиток авторського кіно, кінофестиваль «Санденс», 2020

У пошуках натхнення для написання чергового хоррор-шедевра Ширлі Джексон запрошує пожити в свій особняк молоду пару, яка виявляється втягнута в складну і небезпечну гру-маніпуляцію на межі життя і смерті.


Кураторка фестивалю Анна Дацюк:


Картина про ключову представницю американської готичної літератури Ширлі Джексон не могла бути інакшою. «Ширлі» огортає запахом затлих стін та відчуттям приреченості, затягує у містичне коло прекрасних марень та жорстокої реальності. Постановниця Жозефін Декер відмовляється від типового формату байопіку, її не цікавить хронологічність та хрестоматійність, рівно як і характерне для такого жанру дослідження «історії успіху». Ширлі у виконанні Елізабет Мосс – нестерпна та нещасна, а її чоловік – професор та літературний критик Стенлі Хейман у виконанні Майкла Стулбарга – найзліший ворог та найкращий друг, маніпулятор та найвідданіший фанат її робіт. У цій сімейній пастці, де творче натхнення межує с безумством, ось-ось застрягне молоде подружжя – доцент та його вагітна дружина, що зупиняються у маєтку літераторів. 


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми