Номери
Номери
Країна: Україна, Польща, Чехія, Франція Рік: 2020 Хронометраж: 104 хв. Жанр: іронічна антиутопія Режисер: Олег Сенцов, Ахтем Сеітаблаєв У ролях: Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов


– Програма спеціальних показів Berlinale Special, Берлінський кінофестиваль, 2020

У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу й робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки.


Куратор програми Лео Соесанто: 


Фільми породжуються почуттям необхідності, і «Номери» є найкращим прикладом такого визначення. Уявіть собі спільноту з десяти людей у закритому просторі. Вони не мають імен, натомість мають номери (звідси і назва). Вони повинні виконувати щоденно визначені дії під пильним поглядом старого, який може бути Богом або царем. Цей жахливий світ був знятий на сцені, але здається безперечно кінематографічним. Цей створений на основі власної п’єси Сенцова світ наділяє клаустрофобний простір правом відповідати його відчуттю відчуженості, темному гумору та болісній акторській грі. Такий тоталітарний світ міг існувати де завгодно, будь-коли. Той факт, що Сенцов режисерував стрічку, перебуваючи у в’язниці, додає їй сили та гіперреалізму.

Кадри:
Трейлер:
Назад до програми