Привид у броні
Kokaku kidotai
Країна: Японія Рік: 1995 Хронометраж: 83 хв. Жанр: фантастичне аніме Режисер: Мамору Осії У ролях: Ацуко Танака, Акіо Оцука


2029 рік. Кордони між державами остаточно зникли завдяки поширенню комп'ютерних мереж і кібер-технологій. Коли хакер на прізвисько Ляльковод починає втручатися в політику, 9-й відділ Міністерства громадської безпеки — група кібернетично модифікованих поліцейських — отримує завдання знайти і зупинити злочинця. Але в ході розслідування виникає питання: хто ж такий Ляльковод в тому світі, де грань між людиною і машиною практично стерта?


Кураторка фестивалю Анна Дацюк:

Етика віртуальної реальності, влада корпорацій, кібертероризм, трудова та сексуальна експлуатація. «Привид у броні» Мамору Осії за мотивами культової однойменної манги – це глибинний погляд на природу людської ідентичності та перепрошивка поняття «індивідуум» у часи посттехногенної катастрофи. Роботизоване тіло майора Мотоко Кусанагі може витримати будь-які навантаження і навіть пережити фізичну смерть. А ще воно містить у собі живу людську свідомість. Тепер людська матерія уподібнюється «броні» – тонкій оболонці, що зберігає душу-свідомість, яка вже майже не обмежена плоттю і здатна зливатися з неосяжним, структурованим інформаційним полем. Ця історія розказана новітньою героїнею, породженою новою реальністю.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми