Бразилія
Brazil
Країна: Велика Британія, США Рік: 1985 Хронометраж: 142 хв. Жанр: фантастична драма Режисер: Террі Гілліам У ролях: Джонатан Прайс, Роберт Де Ніро, Ієн Холм


Сем Лаурі цілком задоволений своїм життям, він надає перевагу роботі дрібного клерка та згоден миритися з власним необлаштованим побутом всупереч волі матері, яка належить до еліти правлячої системи. Але раптово він зустрічає дівчину, яку постійно бачить у своїх снах. Заради того, щоб знову зустріти її, він наважується на зміну роботи.


Кураторка фестивалю Дарія Бадьйор:

Сумна казка-антиутопія про мрійника, затиснутого в лещата бюрократії. Один із найважливіших фільмів Террі Гілліама, що сконцентрував у собі важливі для режисера теми, образи та ознаки стилю. Процес створення «Бразилії», як це часто бувало в фільмографії Гілліама, – сам по собі тягне на фільм. Боротьба зі студією, відстоювання власної позиції та, зрештою, визнання від критиків та глядачів лише підкріплюють теми, на які режисер регулярно висловлюється – протистояння світу уяви «реальності», місце мрійників і візіонерів та важливість їхнього голосу.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми