2001 рік: Космічна Одіссея
2001: A Space Odyssey
Країна: Велика Британія, США Рік: 1968 Хронометраж: 149 хв. Жанр: фантастична драма Режисер: Стенлі Кубрик У ролях: Кір Дуллі, Гері Локвуд, Вільям Сильвестр


Екіпаж космічного корабля «Діскавері» — два капітани і їхній бортовий комп'ютер HAL 9000 – повинні досліджувати район галактики і зрозуміти, чому інопланетяни стежать за Землею. На цьому шляху на них чекає безліч несподіваних відкриттів.


Куратор фестивалю Станіслав Битюцький:

Найбільш амбітний проєкт Стенлі Кубрика, який після виходу «Доктора Стрейнджлава» зрозумів, що світ потребує великого реалістичного висловлювання про космос і, як належить великому художнику, сам же й взявся за його створення. Залучивши до співпраці ще одного знаного мізантропа – письменника-фантаста Артура Кларка – Кубрик створив справжню космічну оперу, де мова кіно легко поєднується з мовою рим та мелодій, а епічне іноді межує з саркастичним. При цьому сам фільм розповідає про зіткнення людини та позаземного розуму, а серед його джерел натхнення – численні філософські творіння. Все це відразу викликало спротив тогочасної критики та скепсис студійних босів, проте не завадило «Космічній одіссеї» стати не просто культовою стрічкою, але й однією з найбільш цитованих кінокартин в історії попкультури.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми