Анатомія падіння
Anatomie d'une chute
Країна: Франція Рік: 2023 Хронометраж: 150 хв. Жанр: Кримінал, Драма, Трилер Режисер: Жюстін Тріє У ролях: Сандра Гюллер, Сванн Арло, Антуан Рейнартц Мова: Французька, англійська, німецька з українськими та англійськими субтитрами


— Золота пальмова гілка, Каннський кінофестиваль, 2023

— Приз глядацьких симпатій, Міжнародний кінофестиваль у Локарно, 2023

— Офіційна програма, Міжнародний кінофестиваль у Торонто, 2023

— Офіційна програма, Міжнародний кінофестиваль у Сан-Себастьяні, 2023


Сандра — німецька письменниця, яка живе зі своїм чоловіком Самуелем та сином Даніелем з вадами зору у віддаленому гірському шале у французьких Альпах. Коли Самуель гине за загадкових обставин, слідство не може визначити, чи це було самогубство, чи навмисне вбивство. Зрештою Сандру заарештовують за вбивство, і суд починає розглядати під мікроскопом її бурхливі сімейні стосунки та неоднозначну особистість. Коли на лаві підсудних опиняється маленький Даніель, у судді починають закрадатися сумніви про невинність Сандри.


Кінокритикиня Дарія Бадьйор про «Анатомію падіння»:

Переможець Каннського кінофестивалю 2023 року, "Анатомія падіння" — не перший і не останній фільм, який препарує шлюб у всіх неприємних деталях. Що буває, коли амбіції змушують забувати про емпатію; коли непроговорені речі крапля за краплею сточують близькість; коли приватне раптом стає публічним і починає інтерпретуватись у довільний спосіб? Жюстін Тріє запаковує всі ці питання у форму судової драми, де героїня Сандри Гюллер — турботлива мати? успішна письменниця? безутішна вдова? вбивця? монстр? — звинувачується у смерті чоловіка. Розбір його падіння з третього поверху родинного шато в горах виснажує і захоплює водночас, перевантажуючи сюжет деталями і логічними пастками, які сторони розставляють одна одній у суді; але падіння тут не лише буквальне, але й метафоричне: найперше, що цей фільм цікавить — це згасання стосунків, з усім болем, неоднозначністю та непривабливістю людської натури.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми