Химера
La chimera
Країна: Італія, Франція, Швейцарія Рік: 2023 Хронометраж: 130 хв. Жанр: Пригоди, Комедія, Фентезі, Романтика Режисер: Аліче Рорвахер У ролях: Джош О'Коннор («Корона», «Земля божа», «Емма»), Ізабелла Росселліні («Синій оксамит»), Альба Рорвахер («Щасливий Лазар», «Ідеальні незнайомці») Мова: Італійська, англійська з українськими та англійськими субтитрами


— Офіційна програма, Каннський кінофестиваль, 2023

— Офіційна програма, Міжнародний кінофестиваль у Торонто, 2023

— Офіційна програма, Кінофестиваль у Нью-Йорку, 2023


Кожен женеться за мрією, але так і не може її вхопити. Для одних — це мрія про легкі гроші, для інших — пошуки минулого кохання. Повернувшись до маленького містечка на узбережжі Тірренського моря, Артур зустрічається з бандою Томбаролі — розкрадачів етруських гробниць. Артур має дар, який він використовує на користь своїх друзів-бандитів: він може відчувати порожнечу. Порожнечу землі, в якій лежать рештки минулого світу. І порожнечу, яку залишило втрачене кохання до Беньяміни.


Кінокритикиня Дарія Бадьйор про «Химеру»:

Нова магічна подорож від Аліче Рорвахер — про італійських "чорних археологів", копачів, які розривають могили етрусків та продають знайдені там скарби таємничому дилеру на ім'я Спартак. Головний герой — загублений між світами та часами британець Артур, який має містичний зв'язок з тисячолітньою спадщиною і є частиною місцевої банди tombaroli. Знята на комбінацію 16-міліметрової, супер 16-міліметрової та 35-міліметрової плівок, "Химера", як і попередній фільм Рорвахер, "Щасливий Лазар", пропонує нелінійні подорожі у часі: сюжет розгортається у 1980-х, які радикально контрастують з уламками історії Італії, розкиданими в кадрі. На виході отримуємо не лише рефлексії про те, кому має належати спадщина, але і людяний портрет країни, яка живе з крадіжок у минулого — реальних чи символічних.Кадри:
Трейлер:
Назад до програми