Тотем
Tótem
Країна: Мексика, Данія, Франція Рік: 2023 Хронометраж: 92 хв. Жанр: Драма Режисер: Ліла Авілес У ролях: Наїма Сентіес, Монтсеррат Мараньйон, Марісоль Ґасе, Тересіта Санчез, Матео Ґарсіа Елізондо Мова: Іспанська з українськими та англійськими субтитрами


— Приз екуменічного журі, Берлінський міжнародний кінофестиваль, 2023

— Офіційна програма, Міжнародний кінофестиваль у Сан-Себастьяні, 2023


Сповнений любові містичний портрет сім’ї на тлі гірко-солодкого свята. Велика мексиканська родина готує незабутнє святкування дня народження молодого Тони — їхнього брата, сина й батька. Але вечірка-сюрприз стає подвійним ритуалом через його тяжку хворобу — день народження може стати для нього останнім, тому святкування стає церемонією прощання.


Кінокритикиня Дарія Бадьйор про «Тотем»:

Мексиканська режисерка Ліла Авілес малює в "Тотемі" портрет великої родини в найменших деталях, з ніжністю, іронією та характерним теплим роздратуванням, і, попри все, наповнює його життям. Екраном розповзаються комахи, котики, собаки, рослини і діти, лише за тим, щоб проголосити: життя іде пліч-о-пліч зі смертю, навіть якщо про останню ніхто в домі воліє не говорити. На смерть та її очікування, замасковане підготовкою до великого сімейного зібрання з нагоди дня народження — що може бути водночас веселіше і сумніше за день народження? — ми дивимось очима маленької дівчинки. Засвідчуючи розгортання смерті в такому юному віці, Соль питає у гугла, коли настане кінець світу, але насправді добре знає відповідь на це питання: найближчим часом. 



Кадри:
Трейлер:
Назад до програми