Солодкий схід
The Sweet East
Країна: США Рік: 2023 Хронометраж: 104 хв. Жанр: Драма Режисер: Шон Прайс Вільямс У ролях: Талія Райдер («Ніколи, рідко, іноді, завжди») Саймон Рекс («Червона ракета», франшиза «Дуже страшне кіно»), Айо Едебірі («Ведмідь»), Ерл Кейв, Джейкоб Елорді («Ейфорія»), Ріш Шах, Джеремі О. Гарріс Мова: Англійська, арабська, мова апачі з українськими та англійськими субтитрами


Режисерський дебют незалежного оператора Шона Прайса Вільямса («Гарні часи» братів Сефді) за сценарієм знаного кінокритика Ніка Пінкертона.


Ліліан потрапила у Вашингтон зі шкільною екскурсією. Відокремившись від однокласників, дівчина рушає у власну мандрівку містами й лісами східного узбережжя США. У своїй подорожі сучасною Америкою дівчина зустрічає різних людей, що називають цю країну своєю домівкою: від прихильників вищості білої раси та ісламських радикалів до неопанків.


Кінокритикиня Анна Дацюк про «Солодкий Схід»:

Вражаючий режисерський дебют Шона Прайса Вільямса — оператора фільмів братів Сефді («Хороші часи»), який, здається, вхопив у своїх наставників правильний тон для проникливого дослідження території маргіналів. Зняте у стилістиці зернистих фільмів 70-х, це кіно коментує біди сучасної Америки у напівмрійливому, сатиричному, а головне — антропологічному стилі. Його головна героїня являє собою беззаперечну аналогію з «Лолітою» та «Алісою в країні мрій», а точніше «американських мрій», концепт яких невпинно деконструюють в кінематографі вже понад пів століття. У підсумку кіно Вільямса — тактильна подорож низкою ексцентричних культів, з яких, здається, і складається сучасна Америка. А Лілліан в цій Америці — ідеальний білий екран, на який кожен проеціює власний вузький світогляд.
Кадри:
Трейлер:
Назад до програми