Опале листя
Kuolleet lehdet
Країна: Фінляндія, Німеччина Рік: 2023 Хронометраж: 81 хв. Жанр: Комедія, драма Режисер: Акі Каурісмякі У ролях: Альма Пойсті, Юссі Ватанен Мова: Фінська з українськими та англійськими субтитрами


— Приз журі, Каннський кінофестиваль, 2023

Найкращий фільм 2023 року за версією Міжнародної асоціації кінопреси (ФІПРЕССІ)


Випадкова зустріч у караоке-барі змінює життя чоловіка і жінки, які шукають своє кохання. І хоча між ними проскакує іскра, на шляху до щастя цих двох з’являються численні перешкоди — від загублених телефонних номерів до помилкових адрес, алкоголізму та чарівного безпритульного собаки.


Кінокритик Станіслав Битюцький про «Опале листя»:

20-й повнометражний фільм фінського класика кіно Акі Каурісмякі. «Опале листя» є вільним продовженням його славнозвісної пролетарської трилогії («Тіні в раю», «Аріель» та «Дівчина з сірникової фабрики»). Цей фільм так само говорить про людей, які живуть на межі бідності, змирилися зі станом речей, але не втратили надії та вміння закохуватися. Як і попередні фільми режисера, «Опале листя» – це перш за все гуманістична трагікомедія, де легко можна знайти мелодраматичні та ностальгійні нотки. У той же час як фільм пізнього періоду режисера – це стрічка, яку легко можна вважати квінтесенцію стилю та режисерського світобачення. Ця стрічка знімалася вже під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, і відлуння цієї страшної війни знайшло в ній своє місце.