Дівчина з…
Kobieta z...
Країна: Польща, Швеція Рік: 2023 Хронометраж: 132 хв. Жанр: Драма Режисер: Малґожата Шумовська, Міхал Енґлерт У ролях: Іоанна Куліґ («Холодна Війна»), Малґожата Гаєвська-Кшиштофік, Матеуш Вєцлавек, Боґуміла Байор Мова: Польська з українськими та англійськими субтитрами


— Офіційний конкурс, Венеційський міжнародний кінофестиваль, 2023


Адам мешкає в маленькому польському містечку. Він намагається бути хорошим чоловіком і батьком. Та з часом він відчуває дедалі більший дискомфорт у своєму тілі — гендерну дисфорію. Згодом Адам переконується, що те тіло, в якому він народився, не відображає його справжньої ідентичності.


Кінокритик Станіслав Битюцький про фільм»: 

Назва фільму недвозначно відсилає до стрічок польського класика Анджея Вайди «Людина з заліза» та «Людина з мармуру». Використовуючи свій давній досвід документального кіно, Малґожата Шумовська так само створює винятковий ігровий фільм-портрет людини, яка на наших очах переживає фізичні та моральні трансформації на фоні змін, що переживає її країна. Разом зі своїм співавтором Міхалом Енглертом пані Шумовська проводить величезні дослідження, проходить зі своїми героями шлях довжиною в кілька десятиріч та створює одночасно провокативний та чуттєвий фільм про надію, боротьбу за свої права та права ЛГБТК-спільноти в одній із найбільш релігійно консервативних країн Європи.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми