Зелений кордон
Zielona granica
Країна: Польща, Чехія, Франція, Бельгія Рік: 2023 Хронометраж: 147 хв. Жанр: Драма Режисер: Аґнєшка Голланд У ролях: Мая Осташевська («Снігу більше не буде»), Джалал Альтавіль, Томаш Влосок, Бехі Джанаті Атай, Мохамад Аль Раші, Далія Наус Мова: Польська, арабська, англійська, французька з українськими та англійськими субтитрами


— Спеціальний приз журі, Венеційський міжнародний кінофестиваль, 2023

— Офіційна програма, Міжнародний кінофестиваль у Торонто, 2023

— Офіційна програма, Кінофестиваль у Нью-Йорку, 2023


Підступними й болотистими лісами, що складають так званий «зелений кордон» між Білоруссю і Польщею, біженці з Близького Сходу й Африки намагаються дістатися до Європейського Союзу. Білоруська пропаганда заманює мігрантів до кордону та обіцяє легкий прохід до ЄС. У цій прихованій війні переплітаються життя новоспеченої активістки Юлії, яка відмовилася від комфортного життя, молодого прикордонника Яна та сім'ї сирійських біженців.


Кінокритик Сергій Ксаверов про фільм»: 


За свою коротку фестивальну історію цей фільм встиг стати одним із головних політичних фільмів цього року. Фільм, що зблизька і з декількох перспектив розповідає про нещодавню міграційну кризу на кордоні між Білоруссю та ЄС, вже встиг отримати як прокльони кількох польських міністрів, так і одну з головних нагород на Венеційському фестивалі. Разом з його конкретним політичним виміром фільм Аґнєшки Голланд, яка знайшла одну з найкращих своїх режисерських форм, є поглядом на умови людського існування в ситуаціях, коли його герої змушені проходити базові тести на людяність.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми