Ед Вуд
Ed Wood
Країна: США Рік: 1994 Хронометраж: 127 хв. Жанр: Комедія, біографічна драма Режисер: Тім Бертон У ролях: Джонні Депп («Едвард Руки-ножиці», «Пірати Карибського моря»), Мартін Ландау, Сара Джессіка Паркер, Патриція Аркетт, Білл Мюррей Мова: Англійська з українськими субтитрами


— Премії «Оскар» за Найкращі чоловічу роль другого плану та грим, 1995

— Премія «Золотий глобус»  за Найкращу чоловічу роль другого плану, 1995

— Офіційна програма, Каннський кінофестиваль, 1995


Коли в молодого Еда Вуда не складається з кар'єрою театрального актора, він вирішує податися в кінематограф. Перший же його фільм, де він і режисер, і сценарист, і актор, обертається провалом. Та попри відсутність грошей, підтримки та шквал критики, головний герой вірить у себе та свою візію. Разом із командою незграбних акторів, він занурюється у знімання епатажних фільмів. Це неймовірна історія життя і творчості Еда Вуда, який здобув славу як «найгірший режисер усіх часів».


Сергій Ксаверов про фільм:

У пихатій історії кіно, заповненій поважними режисерами, що глибоко й талановито зображують суспільство та людину, героя цього фільму ніколи б не було. Утім, він теж знімав фільми. «Ед Вуд», як могло здатися в 1994 році, є парадоксом. Це один з найсвітліших фільмів про радість творчості, однак створений на матеріалі біографії людини, якій ще в той час відмовляли не тільки в будь-якій творчості, а й в тому, щоб вона знімала, власне, кіно. Стрічка Тіма Бертона не просто не ховає характеристики свого героя, через які до нього прилип статус «найгіршого режисера в історії», а з тріумфом несе їх через весь фільм. 


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми