Бульвар Сансет
Sunset Boulevard
Країна: США Рік: 1950 Хронометраж: 110 хв. Жанр: Драма, нуар Режисер: Біллі Вайлдер У ролях: Вільям Голден («Сабріна», «Народжений учора»), Ґлорія Свенсон, Еріх фон Штрогейм Мова: Англійська з українськими субтитрами


— Премії «Оскар» за Найкращі оригінальний сценарій, музику і декорації, 1951

— Премії «Золотий глобус» за Найкращі фільм, режисерську роботу й жіночу роль, 1951 


Голлівуд, 1950-ті роки. Колись блискуча кіноактриса Норма Дезмонд тепер забута й ізольована від гламурного життя Фабрики мрій. Вона живе у власному світі спогадів та ілюзій, а її пентгаус на Бульварі Сансет перетворився на таємниче та занедбане місце, де час зупинився. Та все змінюється, коли до маєтку акторки потрапляє амбітний сценарист Джо Ґілліс. Їхні долі переплітаються, і разом вони відкривають вікно в минуле, щоб дізнатися таємницю, яка стала причиною занепаду кар’єри Норми.


Кураторка фестивалю Дарія Бадьйор про фільм:

Цинічна, похмура і водночас іронічна рефлексія Біллі Вайлдера на Голлівуд, вимощений розбитими мріями, руйнівними компромісами з совістю та захмарним марнославством. Один із улюблених фільмів Девіда Лінча, шедевр жанру нуар, «Бульвар Сансет» розповідає про пограниччя, в якому існує кінематограф, чистилище між «реальністю» та вимислом, токсичність якого може бути фатальною. Гібридності цьому королівству кривих дзеркал додає поява Бастера Кітона та Сесіла Б. Демілла в ролі самих себе, а Еріха фон Штрогейма — в образі дворецького Норми Дезмонд, королеви німого кіно, яка не може змиритися з кінцем своєї епохи. Саму Дезмонд грає Ґлорія Свенсон, і ця роль — її справжнє повернення на широкі екрани після тривалої паузи, спричиненої переходом кіно до звуку.


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми