ПРОМЕТЕЙ
ПРОМЕТЕЙ
Країна: Україна Рік: 1935 Хронометраж: 88 хв. Жанр: історичний фільм Режисер: Іван Кавалерідзе У ролях: Іван Твердохліб, Поліна Нятко, Олександр Сердюк, Гнат Юра, Наталія Ужвій («Райдуга», «Украдене щастя»), Іван Мар’яненко, Микола Надемський Мова: українська, російська з українськими субтитрами

Вільне переосмислення творчості та біографії Тараса Шевченка, зокрема його поем «Прометей» та «Сон». Селянського хлопця Івася примусово мобілізують на Кавказ. Його дівчину пан насильно відправляє в бордель. Захопившись героїчним опором кавказців регулярній російській армії, Івась, повернувшись в рідне село, підіймає селянське повстання.


«Прометей» зняв режисер та скульптор Іван Кавалерідзе. Водночас одну з найколоритніших ролей у фільмі — роль господарки борделю — зіграла Наталія Ужвій. Ужвій — легенда українського кіно й унікальна акторка, яка встигла дебютувати ще в період німого кіно, грала в перших звукових фільмах 30-х, здобула всесвітню славу в 40-х, а свою останню роль зіграла на початку 70-х. Весь цей час вона також була однією з ключових фігур українського театру.


Тексти надано Довженко-Центром


Кадри:
Трейлер:
Назад до програми