Червона ракета
Red Rocket
Країна: США Рік: 2021 Хронометраж: 126 хв. Жанр: комедія, драма Режисер: Шон Бейкер У ролях: Саймон Рекс, Брі Елрод, Сюзанна Сон, Ітан Дарбон


– Основна конкурсна програма, Каннський кінофестиваль, 2021

– Нагорода критиків та Приз журі, Фестиваль американського кіно в Довілі, 2021


Розчарований у своїй професії порноактор приїздить на батьківщину, в маленьке техаське містечко, де йому ніхто не радий. Незабаром чоловік вирішує повернутися до справ разом із продавчинею з місцевого магазину.


Англійська з українськими субтитрами.


Кураторка фестивалю Анна Дацюк:

Бейкер вдивляється у Майкі та його оточення неначе з бажанням зафіксувати безсмертність миті у якій ті застрягли – кава на задньому дворі, старі велосипеди, відлуння передвиборчої кампанії Трампа, косячки на парковці, шум заводських труб і тепле сонце Техасу. Втім, у його оптиці повністю відсутні засудження або прагнення ставити діагноз. Можливо, тому, що його головного героя перемолов і викинув споживацький Лос-Анджелес, де кожне тіло – нічого особистого, тільки бізнес. І хоч за великим рахунком такий сюжет можна трактувати як обернену сторону американської мрії, сам Бейкер, здається, зовсім не хоче декламувати такі очевидні магістральні ідеї. Скоріше дивиться у пейзажі за вікном автобусу, де відчувається непідробне і непрописане життя, і вмикає Backstreet Boys.