Відкрито прийом фільмів на четверту Національну премію кінокритиків «Кіноколо»

Четверта щорічна Національна премія кінокритиків «Кіноколо» оголосила про початок прийому фільмів. Подати стрічки можна до 27 серпня.Через обмежені можливості для прокату та фестивальної дистрибуції, спричинені пандемією COVID-19 в 2020–2021 роках, до розгляду комітетом Премії другий рік поспіль можуть допускатися стрічки, які раніше не демонструвалися на великих екранах. Так, приймаються фільми, що були вперше показані в Україні (в прокаті чи на фестивалі) в період 1 жовтня 2020 року – 30 вересня 2021 року, або ж такі, що були вироблені в зазначений період. Не можуть бути висунуті на здобуття Премії стрічки, які номінувалися на неї раніше.


Цього року також впроваджено дві нові номінації – за Найкращий сценарій та «За досягнення».

У номінації за Найкращий сценарій можуть бути висунуті ігрові повнометражні та ігрові короткометражні фільми.


У номінації «За досягнення» кандидатури висуваються дійсними членами комітету Премії. Це можуть бути українські автори робіт про українське чи зарубіжне кіно, а також зарубіжні автори робіт про українське кіно – кінокритики, кінознавці, журналісти, куратори, блогери тощо. Роботи можуть бути різного формату (публікація, монографія, виставка, блог тощо), опубліковані або публічно представлені в період 1 серпня 2020 року – 31 липня 2021 року.


Подання заявок на здобуття Національної премії кінокритиків «Кіноколо» відбувається через форму на сайті Київського тижня критики. Прийом фільмів та заявок для номінації «За досягнення» триває до 27 серпня включно.


Національна премія кінокритиків «Кіноколо» – щорічна премія, заснована в 2018 році, що визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Премія присуджується в 10-ти номінаціях: за найкращі повнометражний ігровий фільм, короткометражний ігровий фільм, документальний фільм, анімацію, режисера, акторку, актора, сценарій, а також у номінаціях «Відкриття року» та «За досягнення». Церемонія нагородження відбудеться в межах відкриття Київського тижня критики 21 жовтня. У 2020 році найкращим фільмом стала «Атлантида» Валентина Васяновича, в 2019-му – «Додому» Нарімана Алієва, в 2018-му – «Донбас» Сергія Лозниці.


Переможців премії визначає комітет Національної премії кінокритиків. До його складу входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ, та автори, чиї тексти та аналітичні матеріали публікуються в українських ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує 45 членів.


Лауреати премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх фільмів, які відповідають умовам премії, та авторів робіт про кіно члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців, які оголошуються під час церемонії відкриття Київського тижня критики.


Організаторами премії виступають Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.


У 2021 році проведення «Київського тижня критики» заплановано на 21-27 жовтня.