Українська прем'єра стрічки оскароносної Софії Копполи «Прісцилла» про дружину Елвіса відбудеться на 7-му Київському тижні критики

Представлена у Венеції картина ввійшла в програму фестивалю, яка тепер налічує 26 фільмів. Квитки вже в продажу.Київський тиждень критики, який триватиме 12-18 жовтня у кінотеатрі «Жовтень», нещодавно представив шість картин міжнародної програми. До неї ввійшли гіти Канн і Берлінале. Тепер стала відома ще одна — остання стрічка, яку організатори тримали в секреті. На фестивалі покажуть біографічну драму про дружину Елвіса Преслі «Прісцилла» режисерки Софії Копполи («Труднощі перекладу», «Незаймані самогубиці»). Днями в мережі з’явився оригінальний трейлер. Кінематографістка представлена на фестивалі вже удруге — у 2017 році її фільмом «Фатальна спокуса» відкрився перший Київський тиждень критики.


Відправною точкою подій у фільмі стає 1959 рік. Прісцилла — юна донька американського військового, який несе службу в Німеччині. Дівчина сумує за безтурботним підлітковим життям в Америці й без вагань приймає від незнайомця запрошення на вечірку. Там вона зустрічає Елвіса Преслі — і починається сповнена пригод і небезпек історія їхнього кохання, шлюбу та скандального розлучення.


За свою роботу в картині актриса Кейлі Спені («Погані часи в Ель-Роялі») отримала Кубок Вольпі Венеційського міжнародного кінофестивалю за найкращу жіночу роль. Елвіса ж у стрічці втілив Джейкоб Ейлорді — зірка серіалу «Ейфорія» та актор «Солодкого сходу», який теж покажуть на Київському тижні критики.


Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Програма події складається з чотирьох секцій: міжнародної програми, секції «Фокус: Україна — Польща» з українськими та польськими гітами, міжнародної ретроспективи «Людина з кіноапаратом», присвяченої залаштункам кіноіндустрії, та української ретроспективи «Жіноча роль», присвяченої знаковим акторкам і створеної спільно з Довженко-Центром. Традиційно в межах події відбудеться нагородження Премією «Кіноколо». Сьомий Київський тиждень критики триватиме з 12 до 18 жовтня в кінотеатрі «Жовтень». Продаж квитків на фільми триває.


Київський тиждень критики відбувається за підтримки Українського культурного фонду.


Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.


Партнери: Польський інститут у Києві, Довженко-Центр.


Медіапартнери: Суспільне Культура, УП.Життя, The Village Україна, LB.ua, Свідомі, Лірум, Wonderzine Україна.