Названо дати проведення Київського тижня критики в 2022 році

Завершився п’ятий ювілейний кінофестиваль «Київський тиждень критики». Три кінопрограми, 16 фільмів за 7 днів – подія зібрала майже 5000 глядачів у кінотеатрі «Жовтень». У 2022 році фестиваль відбудеться 20 – 26 жовтня.

Київський тиждень критики – головний міжнародний фестиваль арт-кіно столичної осені, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині: співзасновниця Спілки кінокритиків України Дарія Бадьйор, кінознавець і режисер Станіслав Битюцький, колумніст і автор видань LB.ua, «Фокус» та DTF Magazine Сергій Ксаверов і кінокритикиня Анна Дацюк. Традиційно вони представляли фільми та проводили обговорення після переглядів. Фестиваль проходив у кінотеатрі «Жовтень» 21 – 27 жовтня. 29 жовтня відбудеться завершальний показ культового ретро-фільму «Донні Дарко», який був перенесений у зв’язку з повідомленням про замінування кінотеатру.


На відкритті Київського тижня критики відбулася церемонія нагородження четвертої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Тріумфатором став фільм «Стоп-Земля» Катерини Горностай: картина здобула головну нагороду – за найкращий повнометражний ігровий фільм – та перемогла ще в чотирьох номінаціях. Повний перелік лауреатів.


Кінопрограма цьогорічного фестивалю складалась із трьох секцій: міжнародної з гітами головних світових фестивалів, ретроспективної програми «Нуль за поведінку» з культовими фільмами про бунт на різних рівнях, а також програмою «Фокус: Україна – Канада» зі знаковим стрічками з обох країн.


Упродовж фестивалю кінокритики Роман Губа, Алекс Малишенко, Олексій Першко та кінокритикиня Аксиня Куріна оцінювали нові вітчизняні та закордонні фільми. Лідерами за оцінками стали стрічки «Кермуй моїм авто» японського режисера Рюсуке Хамаґуті (середній бал 4.38 з 5), «Стоп-Земля» української режисерки Катерини Горностай (4.25) та «Юний детектив» канадського режисера Евана Моргана (4.25).


Вдруге в межах Київського тижня критики відбулась індустрійна секція «Перший погляд» – показ для українських продюсерів, відбірників кінофестивалів та кінокритиків студентських фільмів, відібраних студентами-кінокритиками. За рішенням журі Приз – сертифікат на отримання послуг зі звукових робіт у майбутній стрічці на суму 1000 доларів від CINEMA SOUND PRODUCTION – отримав фільм «Ну ти і дура, Ліза» режисерки Олександри Коноплі. Спеціальну відзнаку журі отримала картина «Райський дім» режисерки Аделіни Борець.


Також у межах фестивалю відбулась онлайн-дискусія «Сучасна ідентичність канадського та українського кіно» за участі кураторів і кураторок програми «Фокус: Україна – Канада». Переглянути запис дискусії можна на сторінці Київського тижня критики в Facebook (українською мовою) та на каналі «Артхасус Трафік» у YouTube (англійською мовою).


У 2022 році кінофестиваль «Київський тиждень критики» відбудеться вшосте та триватиме з 20 до 26 жовтня.


Організатор фестивалю – компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.


Організатори премії «Кіноколо»: Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.


Генеральний партнер: Megogo


Медіапартнери: НВ, Загін кіноманів, LB.ua, The Village, Moviegram, DTF Magazine