5-та ювілейна премія «Кіноколо» та Київський тиждень критики відбудуться в жовтні. Відкрито прийом фільмів на Премію

Цього року вп’яте відзначать лауреатів Національної премії кінокритиків «Кіноколо» у межах відкриття Київського тижня критики, який відбудеться у жовтні 2022 року.Головний кінофестиваль столичної осені, шостий Київський тиждень критики пройде попри війну — фестиваль триватиме з 20 до 26 жовтня у кінотеатрі «Жовтень». Традиційно в межах події відбудеться нагородження Премією «Кіноколо», яка в 2022 році відзначить свій перший ювілей.


Прийом заявок на п’яту Кінопремію розпочато. Для участі у відборі подача на Премію обов’язкова. Подати заявку можна до 30 серпня.


До розгляду Комітетом Премії можуть допускатися стрічки, які раніше не демонструвалися на великих екранах. Це пов’язано з обмеженими можливостями для кінотеатрального прокату й фестивальної дистрибуції, спричиненими повномасштабним російським вторгненням в Україну, а також пандемією COVID-19. Так, до розгляду приймаються фільми, що були завершені після 1 січня 2021 року, не були публічно продемонстровані, або були вперше показані в Україні в період з 1 жовтня 2021 року до 30 вересня 2022 року. Не можуть бути висунуті на здобуття Премії стрічки, які подавалися на неї раніше.


Національна премія кінокритиків «Кіноколо» — заснована в 2018 році щорічна премія, яка визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Премія присуджується в 10-ти номінаціях: за Найкращі повнометражний ігровий фільм, короткометражний ігровий фільм, документальний фільм, анімацію, режисера, акторку, актора, сценарій, а також у категоріях «Відкриття року» (за найкращий дебютний фільм) та «За досягнення» (відзнака висунутих дійсними членами Комітету українських авторів робіт про українське чи зарубіжне кіно, а також зарубіжних авторів робіт про українське кіно, опублікованих або публічно представлених у період 1 серпня 2021 року — 31 липня 2022 року).


Подання заявок на здобуття Національної премії кінокритиків «Кіноколо» відбувається через форму на сайті Київського тижня критики. Для участі у відборі подача на Премію обов’язкова. Прийом заявок триває до 30 серпня включно.


Переможців Премії визначає Комітет Національної премії кінокритиків. До його складу входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ, та автори, чиї тексти та аналітичні матеріали публікуються в українських ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує 46 членів.


Лауреати премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх кандидатів, які відповідають умовам премії, члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців, які оголошуються під час церемонії нагородження Премії.


Церемонія нагородження відбудеться в межах відкриття шостого Київського тижня критики 20 жовтня. У 2021 році найкращим фільмом стала «Стоп-Земля» Катерини Горностай, у 2020-му — «Атлантида» Валентина Васяновича, в 2019-му — «Додому» Нарімана Алієва, а в 2018-му — «Донбас» Сергія Лозниці.


Організатори Національної премії кінокритиків «Кіноколо»: Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» та кінокомпанія «Артхаус Трафік».


У 2022 році проведення фестивалю «Київський тиждень критики» заплановано на 20—26 жовтня.


Медіапартнери Київського тижня критики: LB.ua, The Village, DTF Magazine, Загін Кіноманів, Moviegram.