ФЕСТИВАЛЬ «КИЇВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ КРИТИКИ» проходитиме втретє у 2019 році традиційно наприкінці жовтня.

«Київський тиждень критики» – це міжнародний кінофестиваль, створений з метою ознайомлення українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. До програми фестивалю входять фільми з лайн-апів головних світових кінофестивалів цього року, а також стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографа або присвячені визначним діячам кіномистецтва.

Після кожного показу на глядачів чекає дискусія із кінокритиком.

 
КУРАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ 2018

У ролі кураторів виступили відомі українські кінокритики:

Дарія Бадьйор
Кінокритик, журналіст, редактор розділу «Культура» онлайн-видання LB.ua. Член FIPRESCI. Була у складі Українського оскарівського комітету з 2016 по 2018 рік.
 
Олександр Гусєв

Кінокритик, журналіст. Член Національної спілки кінематографістів, Української кіноакадемії, ФІПРЕССІ і Українського оскарівського комітету. Публікується у виданнях «Українська правда», «Укрінформ» та інших. Виступав членом журі Міжнародної федерації кіноклубів на МКФ в Локарно, журі кінопреси на МКФ "Листопад" в Мінську, журі ФІПРЕССІ на МКФ в Одесі, журі короткометражних програм Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA.

Станіслав Битюцький

Кінокритик, режисер. Публікувався в українських і зарубіжних виданнях про кіно та культуру: СЕАНС, Colta, LB, Шо, Korydor та інших. Засновник інтернет-журналу про авторське кіно Cineticle. Куратор кінопрограми в PinchukArtCentre «Проти забуття: кіно після війни». Співробітник Національного центру Олександра Довженка.

Надія Заварова
Кінознавець, кінокритик, член FIPRESCI. Працювала редактором розділу «Кіно» порталу www.cultprostir.ua, оглядач кіножурналу kinokadr.ru, автор і редактор рубрики з історії кіно «Паралельний монтаж». Програмний координатор і селекціонер міжнародних кінофестивалів. Автор численних публікацій у вітчизняній і зарубіжній пресі, присвячених питанням історії та теорії кіно.
Наталія Серебрякова

Кінокритик. Працювала у відділі культури газети «Данкор». Автор видань «Коридор», «Colta.ru», «Afisha.ru», «Сеанс». 

Сергій Ксаверов

Критик, автор видань «LB.ua», «Фокус» та «DTF MAGAZINE». Коло зацікавлень: історія хорору США, історія експлуатаційного кіна, теорія нарративу та когнітивного сприйняття кіно.

Ярослав Підгора-Гвяздовський
Кінокритик і журналіст. Друкувався в понад 50 виданнях, у журналі «ШО» був редактором відділу «кіно», в журналі «Кіно Дайджест» посідав місце головного редактора, як і в українському представництві міжнародного журналу Total Film. Створив програму про кіно на телеканалі «Еспресо». Працював прес-аташе Державного агентства України з питань кіно. Входить в Експертну комісію з питань видачі прокатних посвідчень при Держкіно.
 
ФЕСТИВАЛЬНИЙ ЦЕНТР

Кінотеатр «Жовтень» – культове місце для декількох поколінь київських кіноманів.
Він розпочав роботу в 1931 році під назвою «Дев’яте Держкіно». За роки існування кінотеатр було неодноразово реконструйовано – оновлювалось не лише технічне обладнання, сама будівля змінювалась кілька разів. У роки фашистської окупації будівля зберегла призначення – тільки назва змінилася на «Глорію». А в 1943 році, після визволення Києва, кінотеатр отримав свою нинішню назву.
Спочатку в кінотеатрі «Жовтень» планували демонструвати німе кіно, яким і був фільм-відкриття «Гегемон», на честь якого названо найбільший з його кінозалів. В останні десятиліття XX сторіччя кінотеатр зайняв особливу нішу в кінематографічному просторі — він став «кінодомом», де глядачі відкривають найкращі зразки світового та вітчизняного кіно, відбуваються різноманітні фестивальні програми, передпрем'єрні покази, проходять творчі зустрічі та ретроспективи.

Регламент фестивалю